چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۳ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / اجتماعی / وجود ۶۵۱ هزار خیر مدرسه ساز در داخل و خارج از کشور
کدخبر : 230704۹۷۰۲۲۵ ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ - ۱۱:۱۵ ب.ظ

وجود ۶۵۱ هزار خیر مدرسه ساز در داخل و خارج از کشور

به گزارش مجله اجتماعی صلح

به گزارش خبرنگار صلح، محمد رضا حافظی عصر امروز در آئین افتتاح دبیرستان دخترانه ۱۶ کلاسه مهرگان ۲ افزود: داشتن آموزش و پرورش موفق برای هر کشور سبب موفقیت آن کشور در تمامی زمینه ها اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و غیره می شود و خلاف آن نیز جز محرومیت چیزی در پی نخواد داشت.

وی اظهار کرد: مصلی نژاد واقعیت زندگی را خوب درک کرده و در حیات خود کار خیر می کند و چه خیری بهتر از اینکه در زمینه آموزشی فعالیت های خیراندیشانه انجام می دهد که خود سرمنشا کارهای دیگر است.

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری به من گفتند کاری که تو در انقلاب اسلامی آغاز کردی پدیده مبارکی است، تصریح کرد: در زمان حاضر ۶۵۱ هزار خیر مدرسه ساز در داخل و خارج از کشور داریم که از این تعداد ۶۵۰ هزار نفرشان در داخل کشور و یک هزار نفرشان در خارج از کشور هستند.

حافظی گفت: خیرانی داریم که دانش آموز هستند و با قلک ۲۰۰ تومانی تا ۱۵ هزار تومانی در امر مدرسه سازی فعالیت دارند، برخی از این دانش آموزان در تهران مدرسه «مهرورزان کوچک» را تأسیس کردند.

وی افزود: برخی از دانش آموزان با میخ و فلز قلک هایشان را پر کردند اما من اعلام کردم که همین قلک ها از کمک های میلیاردی نیز با ارزش ترند زیرا یک دانش آموز تمام دارایی های خود را ارائه کرده است.

به گفته وی، در دین مقدس اسلام فضیلت دانش بسیار بالاتر از نماز و زیارت خانه خدا است و این  فضیلت به طور قطع متوجه زندگی خیران مدرسه ساز است.

کد خبر 4297996


منبع : Mehrnews

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.