جمعه , ۱ تیر ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۱ امکانات
خانه / اخبار روز / هدف ما بانکداری است نه بنگاه‌داری
کدخبر : 226053۹۶۱۲۱۹ ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ - ۹:۴۹ ق.ظ

هدف ما بانکداری است نه بنگاه‌داری

به گزارش مجله اخبار روز صلح ؛

هدف ما بانکداری است نه بنگاه‌داری

به گزارش صلح؛ جهان صنعت در صفحه اول روزنامه امروز شنبه، 19 اسفند خود نوشت: هدف ما بانکداری است نه بنگاه‌داری

  هدف ما بانکداری است نه بنگاه‌داری  

مدیرعامل بانک صنعت و معدن پس از فروش سهام شرکت سرمایه‌گذاری این بانک در بورس اظهار کرد: هدف ما بانکداری است و نه بنگاه‌داری و بنگاه‌داری در برهه‌ای از فعالیت این بانک ناخواسته به ما تحمیل شده است.

به گزارش «جهان‌صنعت» به نقل از روابط عمومی بانک صنعت‌ومعدن، علی اشرف افخمی با تبیین سیاست‌های این بانک برای فروش بنگاه‌های تحت پوشش گفت: این بانک توسعه‌ای به لحاظ ماهیت فعالیتش چندان به دنبال بنگاه‌داری نبوده است و بنگاه‌های تحت پوشش این بانک در شرایطی خاص به ما واگذار شده است.افخمی با اشاره به اینکه شرکت‌های زیرمجموعه این بانک در مقایسه با سایر بانک‌های کشور بسیار اندک است، خاطرنشان کرد: اجرای سیاست واگذاری بنگاه‌های بانک از سال 92 آغاز شده است و طی این مدت تعداد زیادی از بنگاه‌های تحت پوشش نیز واگذار شده اما واگذاری شرکت سرمایه‌گذاری بانک صنعت و معدن به دلیل وضعیت خاص و موفقیت‌آمیزی که در این مقطع زمانی داشته بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: برخی از مقررات را شاید بتوان عامل کندشدن واگذاری‌ها قلمداد کرد لکن بانک هرگز تمایلی به داشتن این بنگاه‌ها نداشته و بیشتر علاقه‌مند به توسعه ظرفیت بانکداری و افزایش تعاملات بین‌المللی بوده و هستیم.افخمی خاطرنشان کرد: این بانک توانسته است در بسیاری از موارد نظیر اولین گشایش اعتبار پس از برجام، اولین اخذ خط اعتباری فاینانس خارجی، برقراری روابط کارگزاری با 90 بانک در 36 کشور و امروز نیز با فروش 2 میلیارد و 295 میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن به قیمت 436 میلیارد تومان در سیستم بانکی کشور جزو اولین‌ها باشد.

سرویس اخبار روز خبرگزاری صلح

اگر فیلم یا فیلم یا تصاویری دارید که تمایل دارید با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله مدیا صلح منتشر گردد.

اگر تمایل داشته باشید با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و فیلم ها و فیلم های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت پخش داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.