سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۴ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / سلامت / نمی گذاریم خدمات درمانی در استان قزوین دچار وقفه یا توقف شود
کدخبر : 237963۹۷۰۵۲۱ ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ - ۹:۳۵ ق.ظ

نمی گذاریم خدمات درمانی در استان قزوین دچار وقفه یا توقف شود

به گزارش مجله سلامت صلح

به گزارش خبرنگار صلح، منوچهر مهرام به مناسبت روز خبرنگار در نشستی از خبرنگاران فعال در حوزه سلامت تجلیل کرد.

وی در این جلسه ضمن تقدیر از همراهی خبرنگاران در تحقق اهداف دانشگاه علوم پزشکی گفت: ما در این دانشگاه از بیان مشکلات هیچ ابایی نداریم و خود را در اتاق شیشه ای می دانیم که همه چیز باید شفاف باشد.

مهرام تصریح کرد: درب بیمارستان ها به روی همه خبرنگاران باز است و شما می توانید گزارش تهیه کنید و ما را به نقد بکشید اما تنها یک درخواست داریم و این که انصاف و عدالت را رعایت کنید و با اطلاع کامل از مسائل و درنظر گرفتن امکانات و اعتبارات به انتقاد سازنده بپردازید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآورشد: اخیرا مطلبی در مورد راه اندازی رادیولوژی در رسانه ها منعکس شد که ما را دلخور کرد زیرا پس از سالها وقفه، برای تامین امکانات رادیولوژی با سختی های فراوان اقدام کرده ایم اما به گونه ای مسائل مطرح شد که منطقی نبود.

وی اظهارداشت: سالهاست این نیاز مورد بی توجهی قرار گرفته و کسی فکر آن نبوده و باید پرسید چرا رسانه ها این کمبود را به عنوان یک مطالبه عمومی تاکنون مطرح نکردند.

مهرام یادآورشد: امروز که می خواهیم این نیاز استان را تامین کنیم شاید بیان غیر کارشناسی مسائل سرعت اجرای ما را کم کند لذا انتظار داریم رسانه ها همراه باشند تا طرح های مهم درمانی استان بسرعت تکمیل شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

۲ میلیارد تومان برای درمان افاغنه هزینه می کنیم

وی در ادامه گفت: در استان بیش از ۱۷ هزار تبعه خارجی داریم که بسیاری از آنها به صورت غیرمجاز حضور دارند و تنها ۱۷ نفر ثبت شده و تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند و در مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند و بار سنگین آن به دوش دولت است.

مهرام تصریح کرد: هرچند خدمت رسانی به همه مردم را وظیفه خود می دانیم اما گاهی هزینه ها بسیار سنگین است و سالانه ۲ میلیارد تومان فقط برای درمان اتباع بیگانه هزینه می کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهارداشت: در چهارسال گذشته کارهای زیادی انجام داده ایم و برخی طرح ها در دست اجرا و برخی در حال تکمیل شدن است.

وی گفت: راه اندازی مرکز آموزش بالینی دانشگاه، توسعه رشته های تخصصی، ارتقای شاخص های آموزشی و پژوهشی دانشگاه، راه اندازی کلینیک اختلالات خواب، ایجاد مرکز پیوند کلیه و کاشت حلزون گوش در این مدت اجرایی شده است.

مهرام افزود: طرح های عمرانی مرکز رادیوتراپی، مرکز جامع درمان سرطان، بیمارستان الوند، ساختمان الحاقی بیمارستان شهید رجایی و ساختمان پژوهشی دانشگاه از دیگر کارهای در حال اجراست.

وی در خصوص جابجایی بیمارستان اعصاب و روان ۲۲ بهمن قزوین گفت: دانشگاه علوم پزشکی آماده خرید مکانی در ساختمان سابق دانشکده غزالی است تا بیمارستان از مکان فعلی در راه آهن به این محل منتقل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در مورد بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین یادآورشد: این بیمارستان از طرح های ملی است که با اجرای آن بخش زیادی از نیازهای درمانی استان برطرف خواهد شد.

نقد رسانه ها را پیگیری می کنم

مهرام در ادامه خواستار همکاری خبرنگاران در فعالیتهای دانشگاه علوم پزشکی شد و گفت: با در نظر گرفتن شرایط کشور باید بپذیریم که خدمت رسانی در حوزه درمان بسیار پیچیده شده و ما تلاش می کنیم روند خدمت متوقف نشود.

وی افزود: هرگز دنبال پستهای بالاتر نیستم و اگر روزی مسئولیت نداشته باشم با فراغ بیشتری در مطب خود به بیماران خدمت خواهم کرد ولی تا روزی که مسئولیت دارم با عزم جدی و تلاش شبانه روزی در کنار همکارانم در خدمت مردم قرار دارم.

مهرام اظهارداشت: نقد همه رسانه ها و سایتها را مطالعه می کنم و اگر مشکلی و یا نقصی درست تذکر داده شده باشد بلافاصله پیگیری می کنم تا برطرف شود و شما خبرنگاران را زبان گویا و چشم بینای مردم می دانم که مسئولان را در مسیر درست می توانید هدایت کنید.

تمام وقت در خدمت مردم هستم

مهرام گفت: دنبال نمایش نیستم و می خواهم کاری ماندگار انجام دهم به همین دلیل باید وقت بگذارم و کار در حوزه دانشگاه و بیمارستانها بسیار زیاد است و اگر بخواهم کارها سامان یابد بایدتمام وقت درخدمت دانشگاه باشم به همین دلیل بسیاری از جلسات استانی رانمی توانم شرکت کنم.

وی اظهارداشت: موانع و تهدیدات زیاد است اما با همه مشکلات تاکنون نگذاشته ایم خدمت رسانی در بیمارستانها دچار وقفه شود و با کمک خیرین و مسئولان تلاش کرده ام خدمات درمانی به نحو مطلوبی در اختیار مردم باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: حلال و حرام را در کار رعایت می کنم، شفاف هستم و هزینه تلفن همراه من یک دهم هزینه ۵ سال قبل است و یک ریال برداشت خارج از شمول ندارم، سفر خارجی نرفته ام تا هزینه ای به دولت تحمیل نشود، مطب خود را بسته ام و تمام وقت در دانشگاه هستم و ادعا نمی کنم همه چیز خوب است اما آنچه توانسته ام و در تعهدم بوده انجام داده ام وهرگز خود را شرمنده مردم و خانواده شهدا نمی دانم چون با همه وجود کار کرده ام و تا روز آخر کار می کنم.

وی گفت: فقط نتوانستم طرح الحاقیه بیمارستان قدس را انجام دهم که از این بابت از مردم استان عذرخواهی می کنم.

در ادامه محمد حسن ارداقیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: بیشترین تعامل و همکاری را در استان با رسانه ها داریم و تاکنون علیرغم طرح مشکلات و انتقادهای متعدد هیچ مشکلی با خبرنگاران نداشته ایم.

وی افزود: تاکنون به هیچ رسانه ای حتی اخم نکرده ایم و انتقادات را با روی باز می پذیریم و برای حل آن اقدام می کنیم.

ارداقیان گفت: با امضا تفاهم نامه با خانه مطبوعات استان برای ارائه خدمات سطح یک شامل معاینات پزشکی، آزمایشگاهی، غربالگری، پزشک متخصص و فوق تخصص اعلام آمادگی کرده ایم و پیگیر هستیم تا خدمات دندانپزشکی هم به خبرنگاران داده شود.

ر ادامه از خبرنگاران فعال در حوزه سلامت استان تجلیل شد.

کد خبر 4372060


منبع : Mehrnews

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.