سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۰۲:۲۷ امکانات
خانه / تیتر اول / منع فراگیرسلاح اتمی،راهکار برای ثبات آرامش و صلح
کدخبر : 208989۹۶۰۹۱۱ ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ - ۵:۳۲ ب.ظ

منع فراگیرسلاح اتمی،راهکار برای ثبات آرامش و صلح

به گزارش مجله اخبار روز صلح منع فراگیر سلاح های کشتار جمعی ، راهکار برای ثبات آرامش و صلح   منع فراگیرسلاح اتمی،راهکار برای ثبات آرامش و صلح بعد از روی کار آمدن ترامپ در امریکا و سیاست های افراطی و تندگرایانه ای که گویی چهره شیطان بزرگ را بیش از پیش نمایان کرده است؛ مناقشات در سطوح بین المللی افزایش پیدا کرده است.
امریکا و حامیانش که از بزرگترین مدعیان دروغین صلح هستند، خود از سلاح های اتمی و کشتار جمعی بهره می برند، در حالی که حق استفاده و بهره مندی را برای کشور های دیگر قائل نیستند.
البته ورود به این وادی با به کارگیری استدلال و منطق، کاری بس عبث و بیهوده است، اما امروزه شاهد خونخواهی و خودخواهی دیگر کشور ها هستیم؛ که این خود نتیجه همان رفتار های غیر منطقی و زورگویانه می باشد.
کره شمالی که توانسته به یکی از قدرتمندترین کشورهای نظامی مبدل گردد، هرروزه با تهدید ژاپن، کره جنوبی و امریکا سعی در برهم زدن ثبات نسبی در حوزه های بین المللی را دارد.
کره شمالی که تا همین چند سال گذشته در معادلات نظامی جهان نقشی ایفا نمی نمود؛ امروزه با رزمایش و آزمایش های مختلف و متفاوت بالاخص موشکی ، سعی در خط و نشان کشیدن برای دشمنان خود است.
بدیهی است جنگ و استفاده از سلاح های کشتار جمعی ، تنها جهان را بیش از پیش به سوی رو به زوال رفتن ، فقر، ناهنجاری و بی عدالتی سوق می دهد و به هیچ عنوان راهکاری برای دستیابی به صلح و آرامش نخواهد بود.
از طرفی با توجه به مناقشات در منطقه و همچنین تند روی های امریکا و کره شمالی، ترس شروع یک جنگ جهانی دیگر وجود دارد؛که شاید روسیه و چین که در این مناقشات بی طرف نشان داده می شوند؛ می توانند مهم ترین نقش در میانجی گری و کنترل اوضاع را داشته باشند.
علی ایها الحال، راهکار اصلی برای جلوگیری از بروز این گونه مناقشات، عدم بروز رفتار های مستکبرانه و ضالمانه از جایگاه اول، و پایبندی به قانون منع فراگیر سلاح های کشتار جمعی است و امیدوار هستیم تا این قانون برای همه عملیاتی شود؛ زیرا قطعا با عدم رعایت این قانون دستیابی به صلح واقعی در سطح بین المللی امکان پذیر نخواهد بود.
نگارنده: محمدرضا زرین نصر

اگر فیلم یا فیلم یا تصاویری دارید که تمایل دارید با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله مدیا صلح منتشر گردد.

اگر تمایل داشته باشید با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و فیلم ها و فیلم های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت پخش داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح</p

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.