جمعه , ۱ تیر ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۹ امکانات
خانه / تیتر اول / مقامات عربستان باید حواسشان را بیش تر جمع کنند
کدخبر : 224220۹۶۱۲۰۹ ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ - ۲:۲۶ ب.ظ

مقامات عربستان باید حواسشان را بیش تر جمع کنند

به گزارش مجله بین الملل صلح ؛

مقامات عربستان باید حواسشان را بیش تر جمع کنند

مقامات عربستان باید حواسشان را بیش تر جمع کنند

آنطور که در خبرها خواندیم، مبرهن است که  مقامات عربستان مدام در حال سنگ اندازی و ایجاد التهاب در منطقه هستند.

از کارشنکی های های اخیرشان در مسئله گاز ایران گرفته تا سخنرانی درباره دشمنی با ایران.

در جدید ترین صحبت های ولیعهد عربستان آمده است که یکی از اصلی ترین دلایل اصلاحات، آماده سازی نظامی و اجتماعی جهت مقابله با دشمنان است که یکی از همین دشمنان نیز ایران است.

دراین جا مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است، هوشیاری و تدبیر مسئولین و مردم ما است.

درواقع اگر بخواهیم با نگاهی ژرف و عمیق به این جمله نگاه کنیم، می بینیم که یک کشور بسیاری از سنت ها و قوانین خود را صرفا به دلیل عداوت تغییر داده تا بتواند هزینه های مقابله با ایران را پرداخت کند.

در ادامه نیز می گوید که این اصلاحات از مدت ها پیش برنامه ریزی شده است.این یعنی یک برنامه راهبردی با تخصیص سیاست و پول صرفا برای دشمنی با ایران تدوین شده است.

ما نیز وظیفه خود می دانیم که ابتدا به مقامات عربستان اعلام کنیم که دست از عداوت با ایران بردارند که به هیچ عنوان آینده خوشی برای عربستان نخواهد داشت.

از طرفی به فعالان در زمینه صلح در منطقه توصیه می کنیم تا بیشتر از پیش نقش روشنگری را در زمینه عربستان و سیاست های خصمانه او را ایفا نمایند.

همچنین به نظر می آید همین صحبت های اخیر ولیعهد عربستان خود پاسخی به حامیان فکری و طرفداران بینش سازش با دشمنان به هر نحوی، باشد.

نگارنده: محمدرضا زرین نصر

سرویس اخبار روز خبرگزاری صلح

اگر فیلم یا فیلم یا تصاویری دارید که تمایل دارید با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله مدیا صلح منتشر گردد.

اگر تمایل داشته باشید با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و فیلم ها و فیلم های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت پخش داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.