یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۵ امکانات
خانه / تیتر اول / صنعت گردشگری، راه حلی مناسب برای حل بسیاری از مشکلات است
کدخبر : 226365۹۶۱۲۲۱ ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ - ۴:۰۳ ب.ظ

صنعت گردشگری، راه حلی مناسب برای حل بسیاری از مشکلات است

به گزارش مجله اخبار روز صلح ؛

صنعت گردشگری، راه حلی مناسب برای حل بسیاری از مشکلات است

به گزارش صلح؛ صنعت گردشگری، راه حلی مناسب برای حل بسیاری از مشکلات است

صنعت گردشگری، راه حلی مناسب برای حل بسیاری از مشکلات است

هر ساله شاهد رشد میزان گردشگر در کشور هایی هستیم که عموما با کشور ما قابل مقایسه نیستند. اما متاسفانه امروزه قادر به استفاده ای حتی حداقلی از ظرفیت های کشور در این زمینه نیستیم. عموما گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند از عراقی ها بوده که به قصد زیارت به مشهد مقدس عزیمت می نمایند. دسته ای دیگر نیز از آسیای شرق به ایران سفر می کنند. برای روشن تر شدن موضوع باید ابتدا دسته های مختلف از گردشگران را بشناسیم. عموما گردشگران به این چند دسته تقسیم می گردند: 1- به قصد تفریح 2- استفاده از امکانات رفاهی 3- بازدید از اماکن تاریخی با توجه به امکانات کشور وقوانین، فعالسازی 2ظرفیت ابتدایی ممکن نیست، و باید در نظر گرفت که اصلا لازم نیست. اما برای مورد سوم باید بدانیم که آنچه به معنای واقعی کلمه، سرمایه گذاری، توجه و حمایت در کنار عزمی همه جانبه می باشد، اتفاق نیافتاده است. می شود با یک تلاش گسترده در این خصوص به اهداف خود در صنعت گردشگری برسیم. آثار این صنعت نیز بسیار واضح است.از این آثار بی شمار می توان به چند مورد اشاره نمود: زمانی که گردشگر خارجی به کشور وارد می شود باید نیاز هایش اعم از خوراک، مسکن و تا حدی صنایع خاص کشور برآورده شود و این صنایع که از اصلی ترین ها می باشند رونق پیدا می کند. که آثار رونق اینها هم بسیار واضح است. از طرفی باعث باز شدن ارتباط ایران با ملل دیگر کشور ها، سرمایه گذاری ها و ... می شود و می تواند ایران هراسی رسانه ای که در دنیا وجود دارد را از بین ببرد. مشخص است که موانع بسیار زیادی برای تحقق این اهداف وجود دارد، اما باید سعی شود تا با عزمی ملی این موانع از بین بروند.

نگارنده: محمدرضا زرین نصر

سرويس اخبار روز خبرگزاري صلح

اگر فيلم يا فيلم يا تصاويري داريد که تمايل داريد با ديگران به اشتراک بگذاريد، از بخش خبرنگاران صلح براي ما ارسال نماييد. تا پس از بررسي در مجله مديا صلح منتشر گردد.

اگر تمايل داشته باشيد با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاوير و فيلم ها و فيلم هاي خودتان، قوانين و عرف را رعايت نماييد تا قابليت پخش داشته باشند.

خبرنگاران پايگاه تحليلي خبري صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.