سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۶ امکانات
خانه / تیتر اول / راه و روش را شهدا معین می کنند
کدخبر : 219526۹۶۱۱۱۵ ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ - ۴:۳۶ ب.ظ

راه و روش را شهدا معین می کنند

به گزارش مجله اجتماعی صلح ؛

راه و روش را شهدا معین می کنند

یکی از معضلاتی که امروز در سطوح مختلف خرد و کلان جامعه مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد؛ تعیین راه و رش در خصوص تصمیم گیری های مختلف می باشد.

بدیهی است که هر تصمیم در حوزه مخصوص به خودش می بایست جنبه های علمی و فنی را رعایت نماید، مثلا یک تصمیم در خصوص نحوه جلوگیری از رشد تورم،راهکارهای مخصوص خودش را دارد؛همینطور در دیپلماسی بین المللی .

اما این که گفته می شود روش شهدا در حل مسائل باید مورد نظر باشد به معنای انتخاب نگرش است. نگرش فرد باید این باشد که حل مسئله، مدیریت،فرماندهی و... همگی وظیفه اند.وظیفه ای که باید با توکل بر خداوند متعال و در چهارچوب انسانی انجام پذیرد.

این که مسئولی بخواهد با دانش عمل کند اما بدنبال حل مسئله نباشد، می شود اوضاع آشفته ای که تنها برای رفع مسئولیت فراهم شده است.

اگر نگرش افراد اینگونه باشد، عدم پیش بینی صحیح، محول سازی وظایف و به بن بست رسیدن ها پیش نمی آید.

یعنی باید مبنای انتخاب ها و تصمیمات با مبنای شهدا یکی باشد. و با استفاده از علم و آگاهی های موجود نتیجه گیری شود.

به امید آن که شهدا الگویمان باشند.

نگارنده:محمدرضا زرین نصر

اگر فیلم یا فیلم یا تصاویری دارید که تمایل دارید با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله مدیا صلح منتشر گردد.

اگر تمایل داشته باشید با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و فیلم ها و فیلم های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت پخش داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.