سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۰۲:۳۹ امکانات
خانه / تیتر اول / دیوان محاسبات مسئله کرسنت را شفاف تر کرد
کدخبر : 213510۹۶۱۰۰۴ ۱۳۹۶-۱۰-۰۴ - ۵:۱۵ ب.ظ

دیوان محاسبات مسئله کرسنت را شفاف تر کرد

دیوان محاسبات مسئله کرسنت را شفاف تر کرد

به گزارش مجله سیاسی صلح سال هاست بر سر مسئله کرسنت در کشورمباحث گوناگونی مطرح گردیده است.از دلالی برخی از اشخاص سیاسی و بنام تا خائن شمردن برخی از مسئولین وقت.   دیوان محاسبات مسئله کرسنت را شفاف تر کرد   بعضی معتقدند قرارداد کرسنت یم خیانت تمام عیار و تنها با هدف ثروتمند شدن قشری خاص بوده و فاقد ارزش تجاری برای کشور است و باید این قرارداد باطل گردد. این دسته اعتقاد دارند در دولت وقت با استفاده از واسطه گری های زنجیره ها و با هدف انباشتگی سود کاذب و نا مشروع این قرارداد منعقد گردیده است. بعضی از افراد نیز معتقدند اشتباهات حقوقی و تجاری سبب ثمره ندادن این قرارداد می باشد. در سوی دیگر بعضا معتقدند با توجه به زمان انعقاد این قرارداد، کرسنت می تواند دریچه ای نو در اقتصاد ایران را ایجاد کند و راهگشای بسیاری از مسائل بین المللی و داخلی کشور ایران است. عده ای  نیز معتقدند هرچه بوده باید تمام شود و ما می بایست به جای عدم استفاده از میدان گازی سلمان و سود حاصله و پرداخت غرامت سعی در افزایش بهره وری این قرارداد داشته باشیم. دیوان محاسبات وجود نامه ای که در آن به بسیاری از مسائل اشاره شده است را تکذیب نمود. اما آن چه مشخص است این است که مجددا مردم هستند که از این مسائل متضرر می گردند. همچنین در این مورد به جای احیای مشکلات داخلی می بایست میان تمامی گروه ها اتحاد حاصل گردد تا بتوان از کرسنت نهایت استفاده را برد و اگر مشکلی وجود دارد باید در داخل کشور حل گردد. می بایست جزء به جزء و عنصر به عنصر تمامی ابعاد آن در محیط بی طرف داخلی بررسی گردد تا بتوان تصمیم درست، حقوقی و منطقی را اتخاذ نمود. نگارنده:محمدرضا زرین نصر  

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.