سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۰۲:۳۵ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / بین الملل / تمرین نظامی آمریکا و کره جنوبی برای نابودی تسلیحات پیونگ یانگ
کدخبر : 212075۹۶۰۹۲۶ ۱۳۹۶-۰۹-۲۶ - ۹:۴۴ ب.ظ

تمرین نظامی آمریکا و کره جنوبی برای نابودی تسلیحات پیونگ یانگ

به گزارش مجله بین الملل صلح

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از انجام تمرینات نظامی مشترک نیروهای نظامی آمریکا و کره جنوبی برای درگیری احتمالی با پیونگ یانگ و نابودی کامل تسلیحات کشتار جمعی این کشور در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش صلح به نقل از هیل، ارتش کره جنوبی و آمریکا هفته گذشته با برگزاری تمرین نظامی مشترک، خود را برای درگیری نظامی احتمالی با کره شمالی، نفوذ به خاک این کشور و همچنین از بین بردن تسلیحات کشتار جمعی در دست پیونگ یانگ آماده کردند.

بر اساس این گزارش، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی با اعلام این خبر نام تمرینات نظامی انجام شده را «ضربه جنگجویان» عنوان کرده که در کمپ نظامی «استنلی» واقع در شمال سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار شده است.

همچنین گفته می شود «وینسنت کی. بروکس» فرمانده نیروهای نظامی آمریکا در کره جنوبی و «جونگ کیونگ دو» رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی از انجام این تمرینات نظامی بازدید به عمل آورده اند.

گفته می شود این تمرینات نظامی در پی آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی در ماه گذشته انجام شده که «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا آن را خطرناکتر و متفاوت از موشک های شلیک شده پیشین توسط پیونگ یانگ خوانده بود. منبع : Mehrnews

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.