یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۴ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / بین الملل / تشکیل جلسه فوق‌العاده کمیسیون وزرای امنیتی عراق/ تعویق در پروازهای فرودگاه نجف در پی ناآرامی‌ها
کدخبر : 235659۹۷۰۴۲۳ ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ - ۴:۵۰ ق.ظ

تشکیل جلسه فوق‌العاده کمیسیون وزرای امنیتی عراق/ تعویق در پروازهای فرودگاه نجف در پی ناآرامی‌ها

به گزارش مجله بین الملل صلح

دفتر نخست‌وزیری عراق در بیانیه‌ای از تشکیل جلسه فوق‌العاده کمیسیون وزرای امنیتی به ریاست حیدر العبادی برای بررسی اوضاع امنیتی خبر داد.

به گزارش صلح، به نقل از شبکه خبری العالم، دفتر نخست‌وزیری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: کمیسیون وزرای امنیتی عراق جمعه‌شب نشست فوق العاده‌ای را به ریاست حیدر العبادی فرمانده نیروهای مسلح برگزار کرده است.

در ادامه بیانیه آمده است که این نشست به منظور بررسی اوضاع امنیتی کشور عراق برگزار شده است.

برخی استان‌های عراق مانند کربلا، الناصریه، النجف و العماره امروز جمعه شاهد اعتراضات عراقی‌ها به قطعی برق و پایین بودن خدمات بوده است. اعتراضات شهروندان عراقی در استان بصره و برخی از شهرهای عراق در اعتراض به اوضاع نابسامان خدمات رسانی و بیکاری جوانان این استان وارد هفتمین روز خود شده است.

طی روزهای گذشته شمار زیادی از جوانان و اهالی این شهر در اعتراض به اوضاع بد خدمات رسانی از قبیل قطع مکرر برق و آب و عدم اشتغال‌زایی، با راه اندازی تظاهراتی خواستار توجه بیشتر مسئولان عراقی به استان بصره شدند.

در همین حال، گزارش‌ها حاکی است، پلیس نجف اشرف در همه مناطق این استان مقررات منع آمد و شد وضع کرده است.

به گزارش السومریه نیوز، منابع محلی در شهر نجف اشرف اعلام کردند که جمعه شب به علت ورود غیرقانونی تظاهرکنندگان به داخل فرودگاه نجف اشرف همه پروازهای داخلی و خارجی به نجف و بالعکس به دلایل امنیتی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

انتهای پیاممنبع : Isna.ir

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.