چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۲ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / بین الملل / ترزا می خواستار خویشتنداری تمام طرف ها در فلسطین شد!
کدخبر : 230696۹۷۰۲۲۶ ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ - ۱۲:۲۰ ق.ظ

ترزا می خواستار خویشتنداری تمام طرف ها در فلسطین شد!

به گزارش مجله بین الملل صلح

به گزارش صلح به نقل از دیلی صباح، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس و «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کردند که دو کشور در مورد لزوم پایان یافتن خشونت نیروهای رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در نوار غزه و انجام فوری تحقیقات مستقل و شفاف در مورد کشتار مردم بی گناه اتفاق نظر دارند.

اردوغان با اشاره مستقیم به آمریکا که گشایش سفارت جدید آن در قدس (اورشلیم) آتش اعتراضات را شعله ور ساخت، گفت: تاریخ شما را نخواهد بخشید، ما شاهد این واقعیت خواهیم بود؛ تاریخ هرگز اسرائیل را نخواهد بخشید، ما شاهد آن نیز خواهیم بود.

سپس رئیس جمهور ترکیه با تکرار درخواست خود از جامعه بین المللی، مصرانه از سازمان ملل خواست تا «بدون اتلافِ وقت برای متوقف ساختن این ظلم و سرکوبگری در فلسطین اقدام کند».

پس از آنکه نیروهای اسرائیلی ۶۰ فلسطینی را در درگیریهای روز دوشنبه در نوار غزه به شهادت رساندند، نخست وزیر انگلیس از تمام طرفها خواست که از خود خویشتنداری نشان دهند!

ترزا می در اینباره گفت: مرگی که ما شاهد آن بوده ایم، غم انگیز و به شدت نگران کننده است.

وی در ادامه افزود: یک چنین خشونت ورزی برای تلاشها در جهت برقراری صلح ویرانگر است و ما از تمام طرفها می خواهیم که از خود خویشتنداری نشان دهند. توسل اسرائیل به آتش افروزی «عمیقاً مایه آزردگی» است.

کد خبر 4298021


منبع : Mehrnews

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.