یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۰ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / بین الملل / تدابیر ابتکاری ترکیه برای بعد از پایان حالت فوق العاده
کدخبر : 235611۹۷۰۴۲۲ ۱۳۹۷-۰۴-۲۲ - ۳:۱۵ ب.ظ

تدابیر ابتکاری ترکیه برای بعد از پایان حالت فوق العاده

به گزارش مجله بین الملل صلح

همزمان با نزدیک شدن به زمان پایان حالت فوق‌العاده در ترکیه منابع آگاه از اقدامات ابتکاری حزب حاکم برای تامین امنیت خبر دادند.

به گزارش صلح به نقل از رویترز، دو منبع آگاه در ترکیه اعلام کردند حزب حاکم "عدالت و توسعه" ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور قصد دارد پایگاه‌های امنیتی را برای تضمین ادامه جنگ علیه تروریسم ایجاد کنند.

یکی از این دو منبع که از مسئولان ارشد حزب حاکم ترکیه است، گفت: به احتمال زیاد این پایگاه‌ها در پایان ماه جاری میلادی و همزمان با پایان حالت فوق‌العاده ایجاد شوند.

ترکیه از کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ حالت فوق‌العاده را اعلام کرد؛ امری که اجازه محدود کردن آزادی‌ها به دولت را می‌داد.

پیش از این بارها حالت فوق‌العاده در ترکیه تمدید شده بود اما اخیرا اردوغان در جریان ادای سوگند متعهد شد حالت فوق‌العاده را تمدید نکند.

مسئول مذکور گفت: هدف اصلی این پایگاه‌ها این است که جنگ علیه تروریسم از پایان حالات فوق‌العاده در ۱۸ ژوئیه جاری تاثیر نگیرد.

انتهای پیاممنبع : Isna.ir

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.