سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۵ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / اجتماعی / ایران ۹۷ امن‌تر از سال ۹۶ است/ جواب رد مردم به فراخوان معاندین
کدخبر : 237961۹۷۰۵۲۱ ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ - ۱۰:۲۱ ق.ظ

ایران ۹۷ امن‌تر از سال ۹۶ است/ جواب رد مردم به فراخوان معاندین

به گزارش مجله اجتماعی صلح

به گزارش خبرنگار صلح، سردار اسکندر مومنی صبح امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سفری که امروز به لرستان داشته ایم به منظور بازدید، بازرسی و نظارت برنامه ای بر نیروی انتظامی لرستان است، اظهار داشت: سالانه به منظور نظارت بر فعالیت ها، سفرهایی را به استان ها داریم و امروز نیز مرحله نهایی بازرسی از استان است.

ارتقای ۴.۵ نمره ای نیروی انتظامی لرستان

وی با بیان اینکه لرستان نسبت به دوره قبل ۴.۵ نمره ارتقاء داشته و عملکرد خوبی دارد، تصریح کرد: ۲۲ درصد کاهش جرایم و سرقت ها و ۱۱ افزایش کشفیات در حوزه های مختلف لرستان داشته ایم.

جانشین فرمانده ناجا یادآور شد: همچنین رضایتمندی ۸۰ درصدی نسبت به عملکرد نیروی انتظامی لرستان وجود دارد.

جرایم عمده و خشن کاهش یافته است

سردار مومنی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شرایط امنیتی کشور مطلوب است، اظهار داشت: در همه شاخص های امنیتی بهبود داشته ایم، جرایم عمده و خشن کاهش یافته و کشفیات مواد مخدر، سلاح، قاچاق و ... افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در همه شاخص های امنیتی بهبود حاصل شده است، تصریح کرد: خوشبختانه امروز از امنیت خوب و قابل قبولی برخورداریم.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه میانگین جرایم در کشور کاهش یافته است، افزود: ایران ۹۷ امن تر از سال ۹۶ است.

برخورد با قاچاقچیان عمده در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد

سردار مومنی همچنین با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از دی ماه گذشته با درخواست دولت وارد کار شده و در جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور پای کار آمده است، اظهار داشت: برخورد با قاچاقچیان عمده در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و چندین باند و افراد اخلال گر در اقتصاد کشور دستگیر شدند، افرادی که نقش موثری در نابه سامانی های بازار داشتند دستگیر شدند.

وی یادآور شد: افراد دستگیر شده مرحله به مرحله از سوی دستگاه قضایی اعلام می شوند.

همکاران ما برای برخورد با احتکار گران بسیج شده اند

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه همکاران ما برای برخورد با احتکار گران بسیج شده اند، تصریح کرد: انبارهای بزرگی در این رابطه شناسایی و کشف شده است.

سردار مومنی با تاکید بر اینکه بسیاری از کالاهای کشف شده از انبارهای احتکارگران با حکم قضایی به چرخه اقتصاد وارد شده اند، افزود:افرادی که ارز دولتی گرفته اند و کالایی وارد نکرده اند و یا اگر وارد کرده اند کالاها را در انبارها نگهداری می کنند، حتما شناسایی و دستگیر می شوند و به پرونده آن ها رسیدگی می شود.

دلال هایی که سکه خریده اند تلاش می کنند قیمت ها پایین نیاید

وی با اشاره به اینکه کنترل میدانی بازار را انجام می دهیم و این اقدام به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: مردم هم باید آرامش خود را حفظ کنند، بخش عمده ای از این نابه سامانی ها التهابی است که وجود دارد و بخش کمتری مربوط به مسائلی است که عینیت دارد.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: دلال هایی که سکه خریده اند تلاش می کنند قیمت ها پایین نیاید و شایعات مختلفی را در این راستا ایجاد می کنند.

مردم با هوشیاری بالا جواب رد به فراخوان های معاندین دادند

سردار مومنی با اشاره به اینکه در این شرایط معاندین نظام هم بیکار ننشسته اند و منافقین و سلطنت طلب ها فراخوان های بسیاری زده اند، گفت: ملاحظه کردید که مردم به این فراخوان ها توجه نکردند، جز در چند شهر که آن هم مختصر بود چون مردم می دانستند نعمت امنیت از نعمت های مهم است و قدر آن را می دانند.

وی با بیان اینکه اغتشاش، شرایط اقتصادی را بدتر هم می کند، تصریح کرد: مردم با هوشیاری بالا جواب رد به فراخوان های معاندین دادند.

کد خبر 4372140


منبع : Mehrnews

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.