یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۳ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / اجتماعی / انفجار ترقه دست‌ساز موجب مصدومیت ۲ نوجوان در دزفول شد
کدخبر : 226466۹۶۱۲۲۲ ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ - ۹:۰۰ ب.ظ

انفجار ترقه دست‌ساز موجب مصدومیت ۲ نوجوان در دزفول شد

به گزارش مجله اجتماعی صلح

دزفول - مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی دزفول گفت: در سومین حادثه چهارشنبه‌سوری در دزفول، دو نوجوان براثر انفجار ترقه دست‌ساز دچار سوختگی شدید شدند.

عبدالحسین معظم فر در گفت‌وگو با خبرنگار صلح اظهار کرد: در ساعت ۱۷: ۱۵ دقیقه گزارش انفجار ترقه دست‌ساز در یک منزل مسکونی در خیابان زکریای رازی اطلاع‌رسانی شد.

وی افزود: پس از دریافت گزارش حادثه سریعاً آتش‌نشانان ایستگاه شماره یک (مرکزی) به محل حادثه واقع در خیابان زکریای رازی حدفاصل خیابان هجرت و خیابان آفرینش اعزام و بلافاصله اقدام به مهار حریق نمودند.

معظم فر تصریح کرد: در این حادثه که در یک‌منزل مسکونی و در حین ساخت ترقه دست‌ساز (اکلیل سرنج) اتفاق افتاد متأسفانه دو نوجوان ۱۶ ساله دچار سوختگی شدند که قبل از رسیدن نیروهای اورژانس توسط اهالی محل به بیمارستان منتقل شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی دزفول افزود: شدت انفجار باعث تخریب قسمتی از یک اتاق از این منزل شد.

وی همچنین با اعلام آماده‌باش ۱۰۰ درصد آتش‌نشانی برای چهارشنبه‌سوری در این شهرستان، گفت: برای کنترل حوادث چهارشنبه‌سوری ۷۰ درصد نیروهای آتش‌نشانی آماده خدمت و بقیه نیز در حالت آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

معظم فر از شهروندان خواست جشن چهارشنبه آخر سال را به‌صورت کنترل شده برگزار کنند و از مواد محترقه خطرناک استفاده نکنند.

به گزارش خبرنگار صلح، ظهر امروز نیز طی یک حادثه، دو نوجوان ۱۷ ساله و یک کودک هشت‌ساله در پی انفجار ترقه دست‌ساز در محله لب خندق دزفول از ناحیه دست، پا، سروصورت دچار سوختگی و جراحت شده و حال یکی از آنها وخیم است.

شب گذشته نیز چهار نوجوان ۱۶ ساله در کوی زیباشهر دزفول در حین ساخت ترقه دست‌ساز برای چهارشنبه‌سوری دچار حادثه و سوختگی شدید و بالای ۷۰ درصد شدند که پس از درمان اولیه آنها نیز به اهواز منتقل شدند و حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.منبع : Mehrnews

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.