دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / فرهنگ و هنر / سینما / اجرای سردر اصلی پردیس تئاتر حرفه ای تهران تا پایان سال
کدخبر : 218667۹۶۱۰۲۳ ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ - ۶:۴۴ ب.ظ

اجرای سردر اصلی پردیس تئاتر حرفه ای تهران تا پایان سال

به گزارش مجله هنری صلح

قائم مقام مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، گفت: سر در پردیس تئاتر حرفه ای شهر تهران(خاوران) در حال ساخت است و ایده این سردر براساس پرده های نمایش و نتهای موسیقی طراحی شده است.

به گزارش صلح، سید احمد علوی با اشاره به ضرورت هویت بخشی به کالبدهای فیزیکی در سطح شهر، بیان داشت: ایجاد هویت در شهرها از طریق نمادهای طبیعی و انسان ساز  از  اهمیت بسیاری برخوردار است و باید این نکته مهم و کلیدی   در برنامه‌ریزی های  شهری و شهرسازی مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، هویت شهری وجه تمایز یک شهر از شهر دیگر بوده و موجب حس تعلق مکانی شهروندان و مشارکت هرچه بیشتر آنان در اداره و توسعه شهر می‌شود.

علوی با تاکید بر اینکه نمادها؛ فرهنگ و هویت شهر را به  تصویر می‌کشند، تصریح کرد: عناصر و نمادهای هویت‌بخش شامل بناهای محور، نمادهای فرهنگی و مبلمان شهری هستند.  

به گفته قائم مقام مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، توجه به کالبد شهری از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که بعد بصری شهر را شکل می دهد.

وی با اشاره به اینکه کالبدهای شهری نیازمند نمادهای معماری برای تجسم در ذهن مخاطب هستند، افزود: به طور مثال سردر تالار وحدت هویت معماری این مجموعه فرهنگی هنری را مجسم می کند، بنابراین پروژه پردیس تئاتر حرفه ای شهر تهران(خاوران) نیز به عنوان مجموعه فرهنگی و هنری در قالب هویت بخشی به معماری آن نیازمند طراحی و ساخت سردر اصلی است.     

علوی ادامه داد: با اخذ نقطه نظرات ستاره ها طراحی سردر این مجموعه فرهنگی و هنری برگرفته از پرده های نمایش و نتهای موسیقی به اجرا در آمد.منبع : Mehrnews

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.