جمعه , ۱ تیر ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۸ امکانات
خانه / اخبار روز / آل‌سعود سرزمینی وسیع ولی عقلی کوچک دارد
کدخبر : 226070۹۶۱۲۱۹ ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ - ۱۰:۱۰ ق.ظ

آل‌سعود سرزمینی وسیع ولی عقلی کوچک دارد

به گزارش مجله اخبار روز صلح ؛

آل‌سعود سرزمینی وسیع ولی عقلی کوچک دارد

به گزارش صلح؛ کیهان در صفحه اول روزنامه امروز شنبه، 19 اسفند خود نوشت: آل‌سعود سرزمینی وسیع ولی عقلی کوچک دارد

  آل‌سعود سرزمینی وسیع ولی عقلی کوچک دارد  

اخیرا بحران بین عربستان و قطر بار دیگر تشدید شده است و مقامات دو کشور علیه یکدیگر مواضع تندی اتخاذ کرده‌اند. پس از حمله تند بن‌سلمان ولیعهد سعودی به قطر، وزیر خارجه قطر به این سخنان واکنش نشان داده است. به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» در سخنان مطبوعاتی خود در کشور بلژیک درباره بحران بین قطر و چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر گفت: «سخنان اخیر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درباره بحران بین قطر و همسایگانش ثابت می‌کند که مسئولان سعودی برخلاف ادعای خود، درباره این مسئله دل مشغولی دارند زیرا برخلاف ظاهری که نشان می‌دهند به بحران بی‌توجه هستند، مدام در ملاقات‌ها و سخنان خود درباره آن به کرات سخن می‌گویند.»

وی از اقدام محمد بن سلمان در تشبیه بحران بین قطر و همسایگانش به بحران بین آمریکا و کوبا و استفاده از اصطلاحات تاریخ گذشته ابراز تعجب کرد و گفت: «کشورها با اندازه آنها سنجیده نمی‌شوند. شاید کشوری کوچک باشیم؛ اما صاحبان ذهن‌ها و قلب‌های بزرگ، به شهروندان و اتباع خارجی مقیم کشور خودشان اهتمام می‌ورزند.» وزیر خارجه قطر در ‌اشاره به عربستان گفت: «کشورهای بزرگی وجود دارند اما قلب‌ها و ذهن‌های آنها کوچک بوده و افق دید محدودی دارند. آنها به توطئه و گسترش بی‌ثباتی در منطقه سرگرم هستند.» وزیر دفاع قطر نیز اعلام کرد که کشورش در صورتی حاضر است به بحران ایجاد شده بین کشورهای عربی خلیج‌فارس پایان دهد که کشورهای تحریم‌کننده دوحه، در گام اول عذرخواهی کنند.

از سوی دیگر برادر امیر قطر و رئیس‌کمیته ملی المپیک این کشور در پاسخ به اهانت «محمدبن سلمان» ولیعهد عربستان به مردم قطر، محمد بن سلمان را به ابوجهل تشبیه کرد. «جوعان بن حمد آل ثانی» برادر امیر قطر در ادامه حملات لفظی مقامات دو کشور، در توئیتی نوشت: «افرادی که مسائل را با حجم و عدد مقایسه می‌کنند، کم‌عقل هستند و در نهایت شکست خواهند خورد.» وی افزود: «قریش زمانی در جنگ بدر شکست خورد که از تحلیل ابوجهل که از کیفیت سپاه اسلام غافل بود، تبعیت کرد.» ولیعهد سعودی اخیرا با کم توجه دانستن اختلافات با قطر گفت:« خودم را سرگرم این مسئله نمی‌کنم. پرونده قطر در دستان افرادی در سطح کمتر از وزیر است. جمعیت قطر اندازه یک خیابان مصر هم نمی‌شود. هر وزیری در دولت سعودی می‌تواند بحران قطر را حل کند.» برپایه این گزارش، بن سلمان همچنین فشار به کشورهای تحریم‌کننده قطر (مصر، عربستان، بحرین و امارات) را تکذیب کرد و گفت: «چندین کشور در تلاش برای حل بحران هستد؛ اما بدون فشار.»

سرویس اخبار روز خبرگزاری صلح

اگر فیلم یا فیلم یا تصاویری دارید که تمایل دارید با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله مدیا صلح منتشر گردد.

اگر تمایل داشته باشید با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و فیلم ها و فیلم های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت پخش داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.