سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۸ امکانات
خانه / آخرین اخبار ایران و جهان / بین الملل / آغاز نشست مخالفان سوری در ریاض به امید معرفی هیاتی متحد برای مذاکرات ژنو
کدخبر : 207319۹۶۰۹۰۱ ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ - ۱۱:۲۲ ق.ظ

آغاز نشست مخالفان سوری در ریاض به امید معرفی هیاتی متحد برای مذاکرات ژنو

به گزارش مجله بین الملل صلح

نشست مخالفان سوری که به امید رسیدن به یک هیات متحد از میان مخالفان برای شرکت در مذاکرات آتی ژنو برنامه‌ریزی شده، امروز در ریاض کار خود را آغاز کرد.

به گزارش صلح، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان در آغاز این نشست ابراز امیدواری کرد که مخالفان بتوانند هیاتی متحد که نماینده تمامی گروه‌های سوری باشد را معرفی کنند تا "نمایندگی مردم سوریه" در مذاکرات آتی ژنو را برعهده بگیرد.

استفان دی‌میستورا، نماینده سازمان ملل در مذاکرات سوریه نیز که در ابتدای این نشست حضور داشت از مخالفان سوری خواست تا ظرف دو روز برگزاری این نشست به جمع‌بندی کلی برسند و ابراز امیدواری کرد مخالفان بتوانند یک هیات متحد برای مذاکرات ژنو معرفی کنند.

هیات پیشین مخالفان سوری که با عنوان "هیات برتر مذاکرات سوریه" تشکیل شده بود و در دوره‌های پیشین مذاکرات ژنو اصلی‌ترین نماینده مخالفان در مذاکرات سوریه محسوب می‌شد، به دلیل انتقادهای گسترده داخلی و خارجی مبنی بر اینکه نتوانسته صدای همه گروه‌های مخالف سوری باشد عملا منحل شده و در روزهای اخیر برخی رهبران آن از جمله ریاض حجاب از سمت خود کناره گیری کرده‌اند.

نشست امروز ریاض که دو روز به طول خواهد انجامید تلاش دارد تا هیات پیشین را در قالبی جدید و با اعضایی جدید معرفی کند تا بتواند رضایت بسیاری از گروه‌های مخالف سوری که معترضند در نشست‌های ژنو به حاشیه رانده شده‌اند، به دست آورد.

انتهای پیاممنبع : Isna.ir

اگر تمایل دارید خبر یا گزارش یا مقاله ای را با دیگران به اشتراک بگذارید، از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید. تا پس از بررسی در مجله گزارشگران یا اخبار روز منتشر گردد.

در صورت تمایل، خبر با نام شما منتشر خواهد شد. البته در ارسال تصاویر و اخبار وگزارش های خودتان، قوانین و عرف را رعایت نمایید تا قابلیت انتشار را داشته باشند.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.